Prelekcja o prawie wyborczym

W czasie spotkania wręczono nagrody zwycięzcom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Wśród wyróżnionych był uczeń naszej szkoły Jakub Koral, który zajął III miejsce.

Uczestnicząca w prelekcjach młodzież zaznajamiana jest z zadaniami Państwowej Komisji Wyborczej oraz Krajowego Biura Wyborczego, dowiaduje się czym jest rejestr wyborców i spis wyborców, poznaje zasady uczestnictwa w głosowania za granicą, a także ma możliwość przyjrzeć się z bliska nakładce na kartę do głosowania w alfabecie Braille`a stosowanej przez osoby niewidome i  niedowidzące. 

Udział w prelekcji połączony jest ze zwiedzaniem, pod opieką przewodników, historycznej części Gmachu. Młodzież może zobaczyć miejsca i rzeczy oryginalne, jedyne w swoim rodzaju m. in. okazały westybul, fragmenty przedwojennych prywatnych apartamentów wojewody Michała Grażyńskiego, podziemne tunele ewakuacyjne, zatapiany wodą skarbiec, a także techniczny majstersztyk jakim jest winda „paternoster”.

Uczestników prelekcji z naszej szkoły przyjął na któtkim spotkaniu Wojciech Saługa Marszałek Województwa Śląskiego

 

prezentowane zdjęcie pochodzi ze strony:

https://katowice.kbw.gov.pl/336_Wydarzenia/1/0/24870_W_piatek_13_kwietnia_w_Katowicach_kolejne_IV_spotkanie_z_mlodzieza

tam można zobaczyć więcej zdjęć

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…