70 Olimpiada Fizyczna

Z dumą i radością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł finalisty 70. Olimpiady Fizycznej. Serdecznie gratulujemy tegorocznemu maturzyście, Filipowi Jędrzejewskiemu oraz Krystianowi Skowronowi - uczniowi drugiej klasy.

Do zawodów III stopnia uczestnicy są kwalifikowani przez KGOF na podstawie ujednoliconych ocen wystawionych przez recenzentów wyznaczonych przez KGOF za rozwiązanie zadań II stopnia. Wszyscy zakwalifikowani do zawodów III stopnia uczestniczą w części doświadczalnej i teoretycznej, które są rozgrywane w ciągu dwóch kolejnych dni.

W tym roku, w części teoretycznej uczestnicy zmagali się z wyznaczaniem czasu rozpędzania hulajnogi, badaniem parametrów ruchu statku kosmicznego firmy "Na Marsie będzie Ci lżej”, przewożącego ludzi na Marsa oraz obliczeniem wytrzymałości pętli z drutu na zerwanie, umieszczonej w zmiennym w czasie polu magnetycznym.

W części doświadczalnej uczestnicy badali zależność średnicy kraterów powstałych po uderzeniu meteoroidów od ich energii kinetycznej. Na podstawie swoich wyników mieli wyznaczyć średnicę krateru powstałego w wyniku upadku 100 metrowego kulistego meteorytu.

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…