Brydżowa Europejska Liga Kobieca

W dniach od 1 marca 2021 do 31 czerwca 2021 na internetowej platformie brydżowej Bridge Base Online odbywają się prestiżowe zawody ligowe, w której występuję 12 najlepszych reprezentacji kobiecych w Europie do lat 26. Po raz pierwszy od dawna organizatorzy przyznali " dziką kartę" drużynie nie będącej oficjalnie reprezentacją. Miło Nam poinformować, że nasze zawodniczki z sekcji brydżowej Olimpijczyka Bielsko-Białej zostały zaproszone do udziału w tych rozgrywkach.

Podopieczne Adriana Bakalarza i Michała Wróbla w czasach pandemii w bardzo krótkim czasie szybko weszły na poziom sportowy gwarantujący walkę z najlepszymi europejskimi zespołami.

W ciągu zaledwie roku dziewczyny wykonały ogrom pracy, prześcigając wiele bardziej doświadczonych rówieśniczek, grających często już po kilka lat w brydża.

Nasz team ze względu na rangę zawodów nazywa się Poland Bielsa, czyli oficjalnie reprezentuje nasz kraj jako druga reprezentacja ( oprócz Poland U26).

Warto poznać sylwetki naszych zawodniczek, które występują w Teamie Poland Bielsa:

·Dominika Lucka

·Natalia Suszanowicz

·Emila Gwóźdź

·Maja Pacholec

·Zofia Teper

 

Dominika z Natalią to złote medalistki ubiegłorocznej OOM , czyli Olimpiady Młodzieży w Brydżu Sportowym w kategorii 16-18 lat. Emilia Maja i Zosia również należą do ścisłej czołówki brydżystek w tej kategorii w Polsce i wierzymy, że w tym roku również powalczą o medale w Olimpiadzie.

W prestiżowej imprezie biorą udział wszystkie medalistki w kategorii do lat 26 ( jest to granica wieku juniorek w naszej dyscyplinie) min. : Polska, Francja, Holandia, Anglia, Norwegia, Szwecja, Rosja.

Pierwszy poważny sprawdzian przyszedł na srebrne medalistki świata Francuzki. Nasze zawodniczki nie zamierzały sprzedać tanio skóry o wiele bardziej doświadczonym przeciwniczkom.

            Wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia, ponieważ v-ce mistrzynie świata były bezradne ,a nasze zawodniczki punktowały w wielu rozdaniach i ostateczny wynik był dla wielu sensacją- Drużyna Olimpijczyka Bielsko-Biała ( oficjalnie Poland Bielsa) wygrały 26:8 w impach ( punkty brydżowe). Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a humorostycznie warto dodać, że selekcjoner Francji do dziś nie umówił się na rewanż :)

W kolejnym meczu przeciwnikiem były reprezentantki Niemiec, wielokrotne medalistki mistrzostw Europy i Świata, szkolone przez najlepszych trenerów brydżowych. W tym meczu również nie byliśmy faworytami, ale po znakomitym meczu na Francuzki apetyty wzrosły. Nasze zawodniczki ponownie nie zawiodły wygrywając z utytułowanymi rywalkami  29:22, po niesamowicie zaciętym i wyrównanym meczu. Ktoś , kto nie znał naszych zawodniczek po tych dwóch meczach z całą pewnością mógł szybko zapamiętać imiona i nazwiska :) .

W meczu ostatniej kolejki nasze zawodniczki zmierzyły się z reprezentacją Walii- zespołem zdecydowanie mniej utytuowanym od poprzednich zespołów, ale warto przypomnieć, że nasz zespół miał okazję niecały rok temu zmierzyć się z tą reprezentacją w innych zawodach i pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty. Byliśmy ciekawi, czy te kilka miesięcy dużo zmieniło jeśli chodzi o poziom obydwu drużyn.

Mecz od początku był rozgrywany pod dyktando naszego zespołu, który pokazywał ogromną przewagę techniczną i zdecydowanie lepsze decyzje taktyczne w rozdaniach.

Ostatecznie nasz zespół zdecydowanie wygrał z zespołem Walii 63-28 co w brydżu można uznać za "nokaut", a jeszcze pół roku temu obydwa zespoły były na podobnym poziomie sportowym.

Liga trwa w najlepsze w systemie mecz co 2 tygodnie , a przed naszym zespołem kolejne wyzwania na takie drużyny jak: Anglia, Holandia, Rosja. Po tym co zobaczyliśmy, wierzymy bardzo mocno w kolejne sukcesy naszego zespołu i zachęcamy do kibicowania i oglądania poczynań naszych zawodniczek, które dają nam wiele radości i pokazują, że ciężką pracą i zaangażowaniem w bardzo krótkim czasie można dojść do bardzo wysokiego poziomu.

 

Adrian Bakalarz& Michał Wróbel

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…