Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021

W dniu 22.05.2021 w Skawinie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady w sportach halowych w dyscyplinie brydż sportowy. Zawody odbyły się dla roczników 2003-2005.

Finał odbędzie się w tym roku w dniach 14-18 czerwca w Tuszynie ( woj. Łódzkie).

Sekcja Olimpijczyka Bielsko-Biała wyruszyła w bardzo licznej obsadzie na zawody- wystawiliśmy 6 par kobiecych i 10 par męskich. ( w większości zawodnicy V LO) Mało jest takich klubów w Polsce, które mogą się pochwalić taką ilością par, a warto dodać, że wielu zawodników odpadło w tym roku z rywalizacji z różnych przyczyn. Jechaliśmy z nadzieją na dobre wyniki naszego zespołu i nasza młodzież nie zawiodła.
W turnieju par dziewcząt wystartowało 16 par. W turnieju eliminacyjnym często poziom jest bardzo zróżnicowany i najważniejsze jest w nim walczyć o miejsce premiowane awansem do finału. Miło Nam poinformować, że do finału Olimpiady zakwalifikowały się:

-Natalia Suszanowicz i Dominika Lucka

-Maja Pacholec i Zofia Teper

-Emilia Gwóźdź i Julianna Szymonek

-Agata Żurowska i Aleksandra Włosińska

-Zuzanna Samojedny i Emilia Jachna

U chłopców padła rekordowa frekwencja 22 par i było wiadomo, że walka będzie bardzo ciekawa. Nasze pary zdominowały te eliminacje, bo pierwsze 4 miejsca należały właśnie do nich!

Do finału Olimpiady zakwalifikowało się aż 6 par z Olimpijczyka Bielsko-Biała:

-Wojtek Okrzesik i Jakub Pietrzak

-Jakub Marekwica i Jakub Gawron

-Mikołaj Kubiczek i Jakub Ledwoń

-Mateusz Szydełko i Patryk Glajcar

-Maximilian Szemik i Mateusz Bakalarski

-Krzysztof Gryboś i Paweł Biegun

Na finałowe zawody w Tuszynie będziemy jechać z nadziejami na sukcesy i medale. Liczymy, że nasza młodzież obroni trofea z zeszłego roku i znowu okaże się najlepsza w całej Polsce.

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…