Konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatores

Z przyjemnością informujemy, że NASZA SZKOŁA ZOSTAŁA WYBRANA do udziału w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores organizowanym przez Komisję Europejską. Do konkursu zgłosiły się setki szkół z całej Polski.

ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/2021-contest/list-selected-schools_en

Konkurs odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 r. W eliminacjach może wziąć udział minimum dwoje, a maksymalnie pięcioro uczniów, którzy URODZILI SIĘ w 2004 r. Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych oceni maksymalnie pięć tłumaczeń na szkołę.

Uczniowie mają za zadanie dokonać przekładu teksu z dowolnego języka europejskiego na swój język ojczysty lub z języka ojczystego na dowolny język europejski.

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie dla młodych tłumaczy proszę o informację zwrotną przez mobidz. do 5 listopada 2021r (piątek) lub kontakt osobisty w szkole. Proszę pamiętać, że warunkiem koniecznym do udziału w konkursie jest rok urodzenia 2004.

Lista zwycięzców z każdego kraju i ich tłumaczenia zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Juvenes Translatores na początku lutego 2022 r. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się wiosną 2022r. w Brukseli.

Aleksandra Babicz