Krzyż Komandorski Orderu Francisco de Miranda

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że wczoraj, z okazji Narodowego Dnia Teatru w Wenezueli, wenezuelskie Ministerstwo Kultury przyznało Nauczycielowi VLO i naszemu serdecznemu Koledze - Panu prof. dr hab. Carlosowi Fernando Dimeo Alvarezowi, Krzyż Komandorski Orderu Francisco de Miranda, za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości teatralnej.

Odznaczenie nadawane jest za wybitne zasługi dla kraju i nauki obywatelom Wenezueli i obcokrajowcom. Odznaczeni orderem otrzymują dyplom nadania, podpisany przez prezydenta Republiki i potwierdzony przez ministra spraw wewnętrznych oraz ministra spraw zagranicznych. Order zawieszony jest na jedwabnej wstążce koloru jasnożółtego.

Order Francisco de Miranda został ustanowiony 14 lipca 1943 przez prezydenta Wenezueli Isaíasa Medinę Angaritę (dekret Número 21.152) na cześć Francisco de Mirandy (1750–1816) – wenezuelskiego rewolucjonisty, zwanego Prekursorem Niepodległości Ameryki Łacińskiej (El Precursor).
Wcześniej istniały inne odmiany tego odznaczenia. Pierwotnie Order Francisco de Miranda ustanowiono w lipcu 1934, zastępując powstały w 1930 medal o tej samej nazwie. Ustawą z 28 lipca 1939 został zmieniony statut orderu, uchylony następnie dekretem z 1943.

Serdecznie gratulujemy!


Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…