"LAS ZNANY I NIEZNANY"

Dlaczego powinniśmy uczynić z Natury naszego sojusznika? Co z pradawnych puszcz drzemie wciąż w samotnym drzewie? Jakie korzyści mogą płynąć ze zwykłego spaceru po lesie? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w Bibliotece VLO, przy filiżance zaparzonej tradycyjną metodą zielonej herbaty - matchy. 


W dniach 17-18.06 uczennica drugiej klasy, Iga Łęgowska, tegoroczna laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, miała okazję podzielić się z pierwszoklasistami swoją niezwykłą pasją. Starała się przybliżyć uczestnikom motyw lasu zarówno w dawnej jak i współczesnej kulturze Japonii. Mówiła o niezliczonych bóstwach kami, leśnych kąpielach (shinrin yoku), filmach studia Ghibli, a nawet o tym, co może łączyć naszych słowiańskich przodków z wyznawcami religii shinto. Iga polecała również swoje ulubione pozycje z literatury japońskiej, które, choć często egzotyczne, niosą bliskie nam wszystkim przesłania pro-ekologiczne w iście mistrzowskiej formie.

Link do prezentacji: https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=BAB1602816627CC1!3200&ithint=file%2cpptx&authkey=!AP37Jz6uVa0YuHY

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…