Matura na 100 procent

Wraca temat najlepszych maturzystów w kraju. A ponieważ nasza szkoła ma w tej kwestii sporo powodów do radości i dumy, zapraszamy do lektury ostatniego wydania bielskiego czasopisma "Kurier.BB". O nas i naszych absolwentach można przeczytać na stronie 2.

Najlepsi maturzyści w kraju uczą się w bielskiej „Piątce”

Jarosław Socha i Michał Płachta –absolwenci V Liceum Ogólnokształcącego znaleźli się wśród 26 licealistów z kraju, którzy najlepiej zdali tegoroczną maturę. Obaj zostali laureatami projektu „Matura na 100 procent”.

Do tegorocznej matury przystąpiło w maju 273 419 absolwentów szkół ogólnokształcących i techników. Jednak tylko 62 spośród nich uzyskało z co najmniej jednego zdawanego przedmiotu wynik maksymalny (100%), a z pozostałych –  przynajmniej 90 procent. Spełnienie takich kryteriów pozwalało znaleźć się w finale projektu „Matura na 100 procent” organizowanego prze fundację „Zawsze warto”. Wśród wspomnianych 62 uczniów było aż trzech z bielskiego V Liceum Ogólnokształcącego: Jarosław Socha, Michał Płachta i Tomasz Makowski.

– To ogromny sukces naszych uczniów i całej szkoły. Warto jednak podkreślić, że nie po raz pierwszy maturzyści z „Piątki” znaleźli się w tym elitarnym gronie. W zestawieniu szkół  organizowanej od 2014 roku „Matury na 100 procent” nasze liceum znajduje się na 6-7 miejscu, w gronie najbardziej prestiżowych placówek w kraju – informuje z satysfakcją Marek Myśliński, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.

Bielscy uczniowie, wraz z koleżankami i kolegami z całego kraju, odebrali specjalne dyplomy podczas gali zorganizowanej w Rzeszowie. Tam też okazało się, że Jarosław Socha i Michał Płachta znaleźli się wśród 26 uczniów, którzy tegoroczną maturę napisali najlepiej i zostali laureatami tegorocznej „Matury na 100 procent”.

Na świetne wyniki uczniów „Piątki” uwagę zwrócił także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który na ręce laureatów przesłał listy gratulacyjne. Obaj nagrodzeni otrzymali także jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta.

Projekt „Matura na 100 procent” realizowany jest od 2014 roku przez fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną – organizatora egzaminów maturalnych w Polsce. Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych polskich maturzystów oraz najlepszych szkół, które ukończyli.