PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2020/2021.

PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU W PIERWSZYM PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO - NOWE POMYSŁY I NOWE OSOBY.      
Po wielu miesiącach siedzenia w domu, w końcu mogliśmy powrócić do szkoły i zacząć nowy rok od wyboru nowej przewodniczącej (Julia Topiłko), ustalenia planu prac oraz przygotowań do akcji wolontariatu V LO.

KIERMASZ CIASTECZEK           
Pierwsza akcja, która rozpoczęła ten rok, to sprzedaż ciasteczek – wypieków wolontariuszy, które przeszły kwarantannę i zostały zapakowane, tak aby było bezpiecznie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i całego Wolontariatu, udało nam się zebrać 150 zł. 

POMOC FUNDACJI REDEMPTORIS MISSIO              
W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z fundacją Redemptoris Missio . 
Akcja dla niej składała się z 3 punktów: 
zbiórki włóczek i drutów;
organizacji warsztatów z robienia na drutach;
samodzielnej pracy wolontariuszy podczas zdalnej edukacji, tworzenia czapek i szalików.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy 24 listopada wysłaliśmy paczkę z szalikami, czapkami i włóczkami do biura fundacji, które następnie pojechały do Afganistanu.

ZMIANA NA ZDALNE NAUCZANIE   
Niestety, akcje w szkole nie trwały zbyt długo, ponieważ w połowie października przeszliśmy na zdalną edukację. Mimo tego, nie zaprzestaliśmy naszych działań. Od 29.10 co tydzień w czwartkowe popołudnia mamy wspólne spotkania, na których oprócz planowania 
naszych przyszłych działań integrujemy się i motywujemy nawzajem. Każde ze spotkań cieszy się bardzo wysoką frekwencją (ok 30 osób co tydzień). Zaczynamy je krótkim quizem z wiedzy ogólnej (i nie tylko) – Kahootem, a następnie rozmawiamy we wspólnym gronie. Udało się nam zorganizować już 6 takich spotkań.

FACEBOOK I NASZE DZIAŁANIA W INTERNECIE
Odkąd rozpoczęliśmy zdalne nauczanie, staliśmy się bardzo aktywni na naszym Facebook’u
(Wolontariat V LO w Bielsku-Białej). Naszym celem jest rozpropagowanie naszych działań 
oraz „poprawa dnia” naszych obserwujących. Robimy to na różne sposoby. Nie mogąc 
organizować akcji ciast, postanowiliśmy przenieść je do domów - co 2 tygodnie wrzucamy przepisy wolontariuszy na różne słodkości. Wypieki są bardzo proste w przygotowaniu i oczywiście przepyszne! Inną e-aktywnością jest praca twórcza. Od połowy listopada jeden z naszych wolontariuszy – Jan Klemens dokumentuje naszą działalność za pomocą wspaniałych komiksów!


POMOC DLA OSIEDLA GÓRNE PRZEDMIEŚCIE   
Nawiązaliśmy współpracę z Radą Osiedla Górne Przedmieście, na którym znajduję się nasza szkoła. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zorganizowaliśmy zbiórkę ubrań, środków czystości, opatrunków i pluszaków dla najmłodszych. Ilość zebranych rzeczy pozytywnie zaskoczyła zarówno Radę Osiedla Górne Przedmieście jak i nas samych. 

MIKOAŁKOWE ŻYCZENIA DLA HOSPICJUM
Zbliżające się święta to czas, gdy powinniśmy szczególnie pamiętać o najsłabszych, dlatego wolontariat postanowił przekazać małe, własnoręcznie wykonane prezenty dla pacjentów Hospicjum im. Świętego Jana Pawła II. W czwartek 3.12 grupa 12 wolontariuszy „spotkała się” na e-warsztatach robienia Mikołajów z masy solnej, które następnie zostaną pomalowane przez wolontariuszy i zaniesione do hospicjum. 


Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…