Spotkanie z hiperpoliglotą

17 marca 2021r uczniowie naszej szkoły spotkali się na platformie Zoom z hiperpoliglotą mówiącym biegle w 14 językach, panem Szymonem Kasperkiem*. 

Uczestnicy poznali m. in. sylwetki słynnych poliglotów z przeszłości i teraźniejszości, metody skutecznej nauki języków, a także związane z językami przeżycia i opinie pana Szymona.

Pośród wielu porad, jakie otrzymali uczniowie znajduje się wskazówka, by naukę języka rozpocząć od zagadnień, słów i zwrotów, które nas ciekawią czy interesują - dzięki temu zdobywanie wiedzy i umiejętności stanie się przyjemnością! Poniżej relacja i wrażenia jednej z uczestniczek spotkania; 

"Dzisiejszy webinar z Panem Szymonem Kasperkiem był jednym z najciekawszych spotkań o tematyce poliglotycznej w jakim miałam przyjemność uczestniczyć. Pan Szymon jest hiperpoliglotą i posługuje się szesnastoma językami w stopniu komunikatywnym. Podczas spotkania dowiedziałam się wielu bardzo ciekawych informacji na temat nauki języków. Zaskakujące dla mnie było to, że najtrudniejszym językiem do nauki dla Polaków jest arabski, natomiast najłatwiej przychodzi nam nauka włoskiego, ponieważ ma bardzo podobny rytm i dynamikę do języka polskiego. Na spotkaniu dostałam odpowiedź na odwiecznie nurtujące mnie pytanie – co to znaczy umieć język. Dodatkowo dowiedziałam się jakie sposoby na naukę języków są najskuteczniejsze, a których warto unikać. Pan Kasperek przedstawił również biografie kilku innych poliglotów, co szczególnie mnie zainspirowało i zmotywowało do działania. Uważam, że spotkanie było bardzo intersujące, wiele się dowiedziałam i jestem pewna, że jeżeli będzie w przyszłości taka możliwość, wezmę udział w kolejnych spotkaniach o podobnej tematyce."
(relację przygotowała Weronika Pasieka z klasy 2cg)

Dziękujemy panu Szymonowi Kasperkowi za poświęcony czas, uwagę i chęć rozmowy!

*Szymon Kasperek, nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego z Rudy Śląskiej, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Hiperpoliglotów HYPIA oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Katowicach.

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…