27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 15-01-2019 19:57

W minioną niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, wolontariusze „Piątkowego” sztabu wyruszyli na ulice naszego miasta i wsparli swoim działaniem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dla naszej szkoły to szczególnie ważne i przełomowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy graliśmy z Orkiestrą. To ogromny krok dla naszej społeczności, ponieważ mogliśmy wspomóc tak szczytny cel. Całe wydarzenie przebiegało dzięki sprawnej pomocy naszych nauczycieli - pani Beaty Odrobińskiej-Podsiadło, pani Edyty Jano, pana Bartłomieja Żywczaka oraz pana wicedyrektora Włodzimierza Raczka.

W tym roku udało się nam zebrać 67 452.99 złotych, wierzymy, że dzięki naszemu wkładowi w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dołożyliśmy swoją cegiełkę do tej pięknej inicjatywy. Dzięki pracy każdego sztabu w Polsce, możemy pomóc najbardziej potrzebującym robiąc tak niewiele! Wyrażamy chęć i szczerą nadzieję na pomoc fundacji w nadchodzących latach, grajmy razem – do końca świata i jeden dzień dłużej!

Jednocześnie solidaryzujemy się z pogrążonym w żałobie Gdańskiem i stanowczo sprzeciwiamy się podobnym sytuacjom w przyszłości. W imieniu Samorządu Szkolnego V Liceum Ogólnokształcącego, pragniemy wyrazić głęboki żal po stracie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i składamy szczere kondolencje.