Artur będzie się uczył w Londynie

Kolejny sukces – tym razem na wyjątkową skalę – ucznia bielskiego V LO: Artur Panek (kl. 2A) kolejne dwa lata edukacji spędzi w Dulwich College w Londynie. Właśnie uzyskał stypendium, przyznawane w ramach konkursu, organizowanego przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego o miejsca dla uczniów w zagranicznych szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii i Austrii na lata szkolne 2022-2024.

Po przejściu wieloetapowych kwalifikacji, które obejmowały również rozmowę z dyrektorami szkół z Wielkiej Brytanii, Arturowi przyznano stypendium w Dulwich College w Londynie, gdzie rozpocznie naukę we wrześniu 2022 roku. Nauka w szkole w Wielkiej Brytanii obejmuje dwa ostatnie lata szkoły ponadpodstawowej i kończy się maturą brytyjską A-Levels.

Artur ma na swoim koncie wiele osiągnięć edukacyjnych. W ostatnim czasie został laureatem III miejsca w konkursie „Fizyczne Ścieżki” w kategorii Praca Naukowa. Konkurs organizuje Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Artur zaprezentował pracę pt. „Badanie wpływu oporu tocznego na zużycie energii pojazdu”.

Naukowe i edukacyjne sukcesy Artura są efektem nie tylko jego zdolności i zaangażowania, ale również znakomitego wsparcia i pomocy ze strony dyrektora V LO Marka Myślińskiego, wychowawcy Andrzeja Koźmica oraz całego Grona Pedagogicznego.

Więcej informacji o sukcesie Artura na "Fizycznych ścieżkach" można znaleźć TUTAJ.