Cotygodniowe warsztaty na ATH

Nasi uczniowie z klas trzecich mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych zajęciach laboratoryjnych na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Dzięki temu mają okazję zgłębiać tajniki mechaniki i elektryczności oraz zdobywać cenne doświadczenie praktyczne.

Jednym z bardziej widowiskowych eksperymentów, które nasi uczniowie wykonują na zajęciach, jest wyznaczanie ładunku właściwego elektronu. Jest to bardzo ciekawy eksperyment, który pozwala na obserwację lini śrubowej, po której poruszają się elektrony. Takie doświadczenia z pewnością rozbudzają zainteresowania naukowe uczniów i motywują ich do dalszego pogłębiania wiedzy z dziedziny nauk ścisłych.

Praktyczne zajęcia laboratoryjne są bardzo ważne, ponieważ umożliwiają uczniom poszerzanie swoich umiejętności praktycznych i rozwoju ich pasji. Mają również szansę na zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi i technologicznymi.

Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia w tych zajęciach. Potwierdzają, że jest to dla nich nie tylko ciekawe doświadczenie, ale również wyjątkowa okazja do poznania nauczycieli akademickich, którzy pomagają w przeprowadzeniu eksperymentów. Dzięki temu uczniowie mają szansę uczyć się od najlepszych i zainspirować się do dalszego rozwoju w dziedzinie nauk technicznych.

Serdecznie dziękujemy Akademii Techniczno-Humanistycznej za zaproszenie naszych uczniów na zajęcia laboratoryjne i zaangażowanie w ich rozwój naukowy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy chętnie uczestniczą w takich zajęciach i chcą rozwijać swoje umiejętności.