Festiwal Dobrej Energii

7 czerwca 2022r. w ramach projektu "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych" i utworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsku-Białej odbył się piknik edukacyjny, w którym wzięły udział wszystkie placówki edukacyjne oraz mieszkańcy.

Organizatorem tego wydarzenia od początku jego istnienia jest Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Bielska-Białej - aktualnie wydział ochrony środowiska i energii Urzędu Miasta. Podczas tej imprezy uczniowie klas III B, C i D z V Liceum Ogólnokształcącego pełnili funkcję wolontariuszy, zajmując się przede wszystkim prowadzeniem warsztatów przy poszczególnych stanowiskach edukacyjnych, jak również utrzymywaniem porządku. Festiwal na pewno pozostanie z nami jako miłe wspomnienie, pokazujące, że można aktywnie spędzać czas ze znajomymi, dobrze się bawiąc i ucząc jednocześnie.

Uczniowie naszego liceum brali również udział w konkursie "Szanuj Energię, Chroń Klimat" w kategorii "Przybij piątkę Dżulce!", który polegał na tworzeniu krótkich filmików promujących ekologiczny styl życia. Miło nam poinformować iż film Hanny Matus - uczennicy klasy III B pt. "Woda to życie" wygrał nagrodę na film miesiąca za luty:) Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! W ramach konkursu nasi uczniowie stworzyli łącznie aż 20 filmików. Zainteresowania naszych uczniów sięgają od filozofii aż po uczenie maszynowe, jednak wrażliwość na problemy tak całego społeczeństwa, jak i drugiego człowieka jest tym, co sprawia że jesteśmy dumni z Was wszystkich i każdego z osobna!