Olimpiada Matematyczna Juniorów

47 uczniów z południowej Polski wzięło udział w organizowanej szkole finałowych zawodach 17. Olimpiady Matematycznej Juniorów.

W sobotę 19 marca gościliśmy w naszej szkole 47 młodych matematyków z południowych województw Polski: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Uczniowie brali udział w zawodach finałowych XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Zawody finałowe odbywały się w trzech miejscach w Polsce - w dwóch w Warszawie i w Bielsku-Białej.
Wśród uczestników był jeden uczeń z Bielska-Białej - to młodszy brat absolwenta naszej szkoły.

Za organizację i przebieg zawodów odpowiadali m.in.: pan dyrektor Marek Myśliński, pan Krzysztof Gacek - nauczyciel matematyki oraz pani Dominika Adamowicz - psycholog szkolny.

Gościem zawodów był Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów - dr Arkadiusz Męcel - pracownik naukowy Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

W organizacji zawodów pomagali wolontariusze - uczniowie naszej szkoły: Paweł Kosek (1B), Jakub Ledwoń (3B), Krystian Skowron (3aG), Jakub Świątko (3c), Wiktor Wilczewski (3C), Kamil Życzkowski (3B)
- bardzo za tę pomoc dziękujemy.

Nad organizacją zawodów OMJ czuwał prof. Tomasz Szymczyk, członek zarządu Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej i prezes Stowarzyszenia V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.