„Piątka” najlepszym liceum na Śląsku - oficjalna Gala Perspektyw

• 06-02-2019 20:29

„Na Politechnice Śląskiej wręczono nagrody dla najlepszych szkół w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Zwyciężyły szkoły z Gliwic i Bielska-Białej. Uroczysta gala, organizowana przez Politechnikę Śląską oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbyła się dziś w Centrum Edukacyjno-Kongresowym. Partnerami Gali Śląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 byli Asseco Data Systems oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Podczas gali wyróżniono 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego. Wśród techników zwyciężyło Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, natomiast V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej okazało się bezkonkurencyjne w rankingu śląskich liceów [awansowało także w rankingu ogólnopolskim]. (...) Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy oraz uczniowie nagrodzonych szkół.

– Bardzo się cieszę, że możemy dziś w murach Politechniki Śląskiej gościć dyrektorów i uczniów najlepszych szkół w województwie śląskim. Pragnę państwu serdecznie pogratulować tak wysokich notowań w rankingu. Jestem przekonany, że tak mocna pozycja Państwa szkół to wynik ciężkiej pracy i zaangażowania dyrektorów, grona pedagogicznego, a także Was, drodzy uczniowie. Na sukces szkoły zawsze pracuje cała jej społeczność i  dlatego możecie być dzisiaj z siebie dumni.  Ale pamiętajcie, aby doceniać również Waszych nauczycieli. Osoby, które na co dzień przekazują Wam wiedzę i które z olbrzymim zaangażowaniem, poświęcając wiele swojego czasu i energii, przygotowują Was do konkursów, olimpiad i egzaminów – podkreślał podczas gali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników kapituła brała pod uwagę dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

– Chcę zwrócić uwagę, że wśród 50 najlepszych techników w Polsce, aż 11 było ze Śląska. To ewenement. Świadczy to dobitnie o świetnej współpracy pomiędzy przemysłem a edukacją i etosie pracy na Śląsku – powiedziała Magda Rulska, dyrektor marketingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Galę  wręczenia nagród Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” technikom i liceom uświetnił przygotowany przez firmę Fenix Art widowiskowy pokaz laserowy oraz koncert wschodzącej gwiazdy muzyki elektronicznej, studentki Politechniki Śląskiej – Erith.” - www.polsl.pl

Poniżej zamieszczamy link do pełnej relacji wideo z tego wydarzenia.

Śląska Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019