Przejdź do treści Przejdź do menu

Pierniczek przyjaźni

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Pierniczek przyjaźni" i przygotowali dla naszych niemieckich przyjaciół smakowite pierniczki na choinkę. Nasze wyroby przesłaliśmy do Niemiec już na początku grudnia. W akcji udział wzięły: Weronika Pasieka (3cg) Wiktoria Dobrocińska (3dg), Emilia Jachna (3dg), Zuzanna Widomska (3dg), Maja Łozińska (3dg), Joanna Wawryków (1A) oraz Anna Damek (1D).

Pozostajemy w kontakcie z naszą szkoła partnerską Schloss-Schule-Kirchberg. W trudnym czasie pandemii spotykamy się online, ale mamy nadzieję na spotkania live.

W połowie grudnia, korzystając z połęczenia internetowego, rozmawialiśmy z uczniami i uczennicami z klasy 9a o tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Spotkanie przygotowali i przeprowadzili uczniowie i uczennice klasy 1A pod kierunkiem pani Aleksandry Babicz, Stafanie Schenk oraz Ralfa Martiusa.

Wrażenia są znakomite: młodzież chce kontynuować  znajomość z niemieckimi rówieśnikami i dlatego przygotowała dla nich własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.