Śląski Konkurs Matematyczny

• 15-05-2017 11:38

12 maja br. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się podsumowanie XIV edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego. Wśród wyróżnionych z V LO znalazło się 3 laureatów, 2 finalistów z wyróżnieniem oraz 7 finalistów.

Laureatami SKM zostali: Weronika Ormaniec (2b), Laura Meissner (1a) i Jan Trynda (2a). Tytuł finalisty z wyróżnieniem uzyskali: Krzysztof Boryczka (1a) i Paweł Pławecki (2a). Natomiast uczniowie: Szymon Drzazga (1a), Monika Gajda (2a), Jakub Młynarski (1b), Anna Pacanowska (2a), Marcin Szubert (1a), Jakub Szymański (1a) i Mikołaj Zatorski (2b) uzyskali tytuł finalisty.

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim, a w wyjątkowych wypadkach (np. rekomendacja nauczyciela), uczniowie szkół niższego szczebla.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!