Sprzątanie szlaków w rejonie Hrobaczej Łąki

W dniu 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3B i 3D oraz członkowie Szkolnego Klubu PTT „Pionowy Świat” wyruszyli na początkowy odcinek Małego Szlaku Beskidzkiego ze Straconki do Hrobaczej Łąki, aby zmierzyć się z zalegającymi przy szlaku śmieciami. Wyjście to miało charakter wycieczki klasowej będącej preludium do akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023”. Tradycyjnie na szczycie odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz licznymi rozmowami i dysputami na rozmaite tematy. Po skończonej wycieczce uczestnicy z radością stwierdzili, że śmieci w rejonie jest znacznie mniej, niż w poprzednich latach.

Nasza wycieczka górska była jednocześnie wstępem do akcji organizowanej przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, która odbyła się dnia następnego. Łącznie szlaki sprzątało wtedy 276 osób, którym udało się zebrać około 2000 litrów śmieci.

Jednocześnie było to ostatnie spotkanie w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023”, która odbywała się pod honorowym patronatem:

• Marszałka Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowskiego
  • Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego
  • Prezesa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego – Jolanty Augustyńskiej

Relacja z naszego wyjścia: http://www.bielsko.ptt.org.pl/hrobacza-laka-beskid-maly-wycieczka-gorska-dla-mlodziezy-16-czerwca-2023-r/

Relacja z całej akcji: http://www.bielsko.ptt.org.pl/akcja-sprzatamy-beskidy-z-ptt-2023-rejon-hrobaczej-laki-beskid-maly-17-czerwca-2023-r/

Zdjęcia na Instagramie: https://www.instagram.com/p/CtlYfGfstxC/

Zachęcamy do udziału w tej akcji w przyszłym roku!