Przejdź do treści Przejdź do menu

Sukcesy naszego ucznia w kolarstwie górskim

Miło nam poinformować, że ciężka praca Maksymiliana Wiśniowskiego z klasy 4b przyniosła efekty w postaci powołania do kadry narodowej i reprezentowanie naszego kraju w mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim, które odbyły się początkiem lipca w Portugalii.

Maks występuję w kategorii Junior (18-17 lat), w ME startował w dwóch wyścigach - Short Tracku (XCC (Cross-Country Circuit) -  20 minutowy wyścig na bardzo krótkiej pętli, bardzo dynamiczny. Był to debiut Maksa w tej odmianie kolarstwa w której zajął 22 miejsce.
Drugi wyścig - XCO (Cross-Country Olimpic), w której uczeń V startuje najczęściej (pętla na około 12 minut, którą pokonuje się około 5 razy, na rundzie jest sporo, często stromych podjazdów i dużo trudnych przeszkód na zjazdach. Ten wyścig ukończył na 42 miejscu.

Końcem lipca miały miejsce Mistrzostwa Polski, tam również startował w dwóch wyścigach. Pierwszy to była Sztafeta Drużynowa (XCR - Cross-Country Relay), gdzie każdy z 4 zawodników pokonuje jedną pętle (taką jak na wyścigi XCO). Razem z resztą drużyny zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski.
Następnie miał miejsce wyścig główny - XCO, w którym wywalczył 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski.

Natomiast w zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie (XCM - Cross-Country Marathon). Wyścig tym razem nie na pętlach, lecz jednej długiej trasie (56 km.). Trasa ma często mało ale długich podjazdów, a zjazdy są znacznie łatwiejsze, niż w XCO i są na niej głównie naturalne przeszkody - korzenie i stromizny, brakuje sztucznych przeszkód, typu Rock Gardeny, dropy. Ten wyścig po 2 godzinach i 30 minutach Maks wygrał i zdobył tytuł Mistrza Polski w Kategorii Junior.