Szkolny wolontariat

Nie tylko lutową akcję kartek walentynkowych, ale cały szereg innych działań pomocowych ma na swoim koncie szkolne koło wolontariatu.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wolontariat powrócił pełen nowych sił.
Zawitały także u nas nowe twarze! W tym roku nasze Koło liczy prawie 40 członków!

Koniecznie odwiedźcie media społecznościowe Wolontariatu VLOBB:

Pomoc dla Hospicjum
Już na początku września wystartowaliśmy z pierwszą akcją. Jej celem była pomoc w zaopatrzeniu pobliskiego Hospicjum
im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W jej ramach zbieraliśmy m.in. wodę mineralną, pianki do mycia i balsamy.
W ramach pomocy dla Hospicjum, zorganizowaliśmy pierwszą “akcję szkolną”- kiermasz ciast. Okazał się on dużym sukcesem! Udało się nam się zebrać aż 350 zł! Pieniądze, które udało nam się zebrać w czasie tej akcji przeznaczyliśmy na zakup
środków do opieki paliatywnej, które wraz z rzeczami zebranymi podczas zbiórki zanieśliśmy do Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Akcja "Włóczki"
Kolejnym projektem Wolontariatu była “Akcja Włóczki”! Jej celem było wsparcie Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przez przekazanie włóczek lub własnoręcznie wykonanej ciepłej odzieży. Akcja była szeroko promowana na naszych
mediach społecznościowych oraz w szkole - dzięki wykonanym przez nas plakatom.

Akcja "Gofry"
Pod koniec października powróciliśmy z - “Akcją Gofry”. Okazała się ona wielkim sukcesem! Zebraliśmy na niej ponad 500 zł! Pieniądze te przekazaliśmy na zakup opatrunków, które w ramach akcji “Opatrunek na ratunek” również wysłaliśmy Fundacji
Redemptoris Missio.

Akcja "Pierniczki"
6 grudnia udało nam się przeprowadzić prawdziwie mikołajkową akcję! Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem Piątkowiczów, przy których pomocy udało nam się zebrać ponad 350 zł! Zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji niosącej pomoc zwierzętom.

Cały Wolontariat uczestniczył także w spotkaniu integracyjno-szkoleniowym. Mieliśmy mogliśmy się lepiej poznać oraz nauczyć wielu przydatnych rzeczy: m.in. tworzenia grafik w programie Canva.