Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

• 29-04-2017 20:10

Wczoraj – 28 kwietnia – odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 84 uczniów klas trzecich.  Na zakończeniu byli obecni: dyrekcja, grono pedagogiczne, zaproszeni rodzice, maturzyści oraz przedstawiciele uczniów klas pierwszych i drugich.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz tradycyjnego „Gaudeamus igitur”. Podczas pierwszej, oficjalnej części, odbyło się wręczenie nagród, wyróżnień oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. Wręczono także wyróżnienia za działalność sportową. Fundatorem nagród była Szkolna Rada Rodziców.

W swoich przemówieniach maturzystów pożegnali Dyrektor Mirosław Frączek, przedstawicielka Szkolnej Rady Rodziców Anna Alaszewicz-Dębska i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Patrycja Leś. W imieniu maturzystów głos zabrał Michał Lechowicz.

Tytułem Primus Inter Pares - dla uczniów z najwyższą średnią ocen końcowych - wyróżnione zostały Magdalena Nitefor oraz Karolina Kręcioch. Tytuł Zasłużony dla V Liceum Ogólnokształcącego - laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych, inne szczególne osiągnięcia - otrzymało 9 uczniów: Arkadiusz Kraus, Mateusz Lichwa, Filip Malinowski, Arkadiusz Noster, Bazyli Polednia, Karolina Rączka, Bartłomiej Stokłosa, Filip Ślazyk, Mikołaj Tomalik. Tytuł Zasłużonego przyznano również rodzicom – Annie Alaszewicz-Dębskiej oraz Rafałowi Dębskiemu. Świadectwa z wyróżnieniem  wraz z nagrodami – średnia ocen co najmniej 4,75 – wręczono 27 uczniom.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas drugich przedstawili przygotowany - pod kierunkiem p. Urszuli Zajączek - program artystyczny.

Uroczystość zakończyła się spotkaniem maturzystów z wychowawcami.

Na zdjęciu Magdalena Nitefor i Karolina Kręcioch - Primus Inter Pares

foto Janusz Mazurkiewicz