Witaj, chcesz do nas dołączyć?

Zapraszamy do najlepszej szkoły województwa śląskiego! Nasza szkoła ponadpodstawowa oferuje dwa wiodące profile: matematyczno-fizyczno-informatyczny oraz profil z rozszerzoną geografią, matematyką i językiem angielskim. Nasze programy nauczania są zaprojektowane tak, aby zapewnić uczniom najwyższy poziom edukacji i przygotować ich do wyzwań przyszłości.
Wychodzimy naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku pracy i staramy się dostosować program nauczania do potrzeb uczniów. Nasze klasy są niewielkie, co pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia i zapewnia bezpieczną i przyjazną atmosferę nauki. Dzięki temu nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza szkoła jest uznana przez ranking Perspektywy 2024, jako najlepsza szkoła województwa śląskiego. Cieszymy się z tego wyróżnienia i zapewniamy, że będziemy kontynuować naszą pracę, aby zapewnić uczniom najlepszą edukację i przygotować ich do przyszłych wyzwań.

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich ambitnych i zdolnych uczniów, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesów w życiu. Nasza kadra pedagogiczna z przyjemnością pomoże Ci osiągnąć Twoje cele edukacyjne i zapewni Ci niezapomniane doświadczenia szkolne. Przyjdź i przekonaj się sam, dlaczego nasza szkoła jest najlepsza w regionie!

W roku szkolnym 2024/2025 oferujemy następujące oddziały:

A – klasa matematyczna (matematyka, fizyka, informatyka)
B – klasa informatyczne (matematyka, fizyka, informatyka)
C – klasa ekonomiczna (matematyka, geografia, język angielski)

W klasach A i B rozszerzonym programem nauczania objęte są przedmioty:

• matematyka,
  • fizyka,
  • informatyka.

W klasie C rozszerzonym programem nauczania objęte są przedmioty:

• matematyka,
  • geografia,
  • język angielski.

Dla wszystkich oddziałów:

Języki obce:

• pierwszy język: język angielski - kontynuacja,
  • drugi język: język niemiecki - kontynuacja lub od poziomu początkowego,

Dodatkowa możliwość uczenia się języka hiszpańskiego, jako trzeciego języka obcego.

Podtrzymujemy również grupę międzyoddziałową, przygotowującą do matury z biologii dla osób zainteresowanych studiami na kierunkach medycznych.

Dokumenty wymagane podczas przyjęcia kandydata do szkoły:

• wniosek o przyjęcie do szkoły,
  • zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, (kopia z potwierdzeniem zgodności z oryginałem),
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, (kopia z potwierdzeniem zgodności z oryginałem)
    • osiągnięcia dodatkowe ucznia muszą być wpisane na świadectwo.

W późniejszym etapie rekrutacji:

• zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, (oryginał),
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, (oryginał),
  • dwa zdjęcia legitymacyjne,
  • karta zdrowia - wydana przez szkołę podstawową.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=CGaV5gix6-0

Śledź nasz fanpage na Facebooku, by nic Cię nie ominęło!