Olimpiada Matematyczna

Co piąty uczestnik II etapu w regionie katowickim, to uczeń naszej szkoły!
W lutym odbędzie się II etap Olimpiady Matematycznej. Zakwalifikowało się do niego aż 15 uczniów V LO. W egzaminie okręgowym, który odbędzie się w Katowicach, weźmie udział łącznie 77 uczniów szkół średnich z regionu śląskiego. Naszą szkołę będą reprezentować:
Radosław Antończyk 3B,
Michał Ciapka 3aG,
Wojciech Czyżowski 3cG,
Mateusz Gabzdyl 3D,
Mikołaj Giza 2A,
Emil Kielar 2B,
Mikołaj Kubiczek 3B,
Hanna Matus 3B,
Mateusz Nowak 3bG,
Jakub Pietrzak 3A,
Sergiusz Polak 3bG,
Krystian Skowron 3aG,
Mateusz Szydełko 3aG,
Franciszek Ślusarczyk 3B,
Zofia Teper 3B.
Olimpiada matematyczna jest najstarszą olimpiadą przedmiotową w Polsce. Pierwszy raz odbyła się w roku szkolnym 1949/1950. To najbardziej prestiżowe zawody matematyczne dla uczniów szkół średnich w Polsce: uczestnicy mierzą się z zadaniami, do których rozwiązania potrzeba nieschematycznego myślenia, jak i sporej wiedzy teoretycznej.
Etap ogólnopolski Olimpiady Matematycznej zaplanowano na marzec. Mamy nadzieję, że i tam nie zabraknie reprezentantów bielskiej Piątki.