Przejdź do treści Przejdź do menu

Podium było blisko

Zakończyły się rozgrywki Miejskiej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Mamy IV miejsce.

Reprezentacja naszej szkoły występowała w składzie: Antoni Balcy, Konrad Biel, Mikołaj Duda, Paweł Filipiak, Tomasz Kleszcz, Bartosz Lekki, Miłosz Marian, Kamil Marszałek, Bartosz Pudełko, Aleksander Stopka, Marcel Wojniewski.

Nasza drużyna pewnie wygrała spotkania grupowe pokonując szkoły: LO im. A. Asnyka i ZSSiO.
W II etapie nasza drużyna również wygrała swój mecz pokonując Bielską Szkołę Przemysłową i awansowała do ścisłego finału, w którym wystąpiły 4 szkoły : LO im. KEN, LO V, LO VIII oraz ZS Ekonomicznych. I tu zaczął się nasz horror.

Pierwszy mecz graliśmy z ZS Ekonomicznych. Zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze grając świetnie w obronie wypracowaliśmy kilkupunktową przewagę. Jednak w miarę upływu czasu mecz się wyrównał i popularny Ekonom deptał nam po piętach, a w ostatnich sekundach 4 kwarty doprowadził do remisu. O wyniku musiała zadecydować 3 minutowa dogrywka. Była ona również bardzo wyrównana: 15 sekund przed końcem meczu prowadziliśmy jednym punktem. Na skutek kontrowersyjnych decyzji sędziego straciliśmy piłkę, a przeciwnicy szybko rzucili za 2 punkty doprowadzając na 3 sekundy przed końcem meczu do wyniku 31:30 dla Ekonoma. Niestety zostało zbyt mało czasu byśmy mogli skutecznie odpowiedzieć. Pozostała nam walka o 3 miejsce z drużyną VIII LO.

Ten mecz był również bardzo wyrównany, przy czym to my goniliśmy wynik. Ostatecznie przegraliśmy po wyrównanym meczu 33:31 i zajęliśmy IV miejsce w rozgrywkach miejskich. Niestety szczęście w tym roku nam nie sprzyjało.

Mimo to gratulujemy drużynie i zawodnikom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.