Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji, a po uzyskaniu Twojej zgody, pliki cookies są przez nas wykorzystywane do dokonywania pomiarów i analiz korzystania ze strony internetowej. Strona wykorzystuje również pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.
Wykorzystywane w celu tworzenia statystyk i analizy ruchu w serwisie internetowym, co pomaga lepiej zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości serwisu internetowego (w tym zakresie wykorzystywane mogą być również pliki cookies podmiotów trzecich, tj. dostawców narzędzi wykorzystywanych w tym celu przez administratora). Te pliki wykorzystujemy, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

Podsumowanie Okręgowych Olimpiad Innowacji Technicznych oraz Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości 2026r.

W roku szkolnym 2025/2026 organizatorem okręgowego etapu eliminacji olimpiad na Podbeskidziu był Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. 
W dniu 26 maja 2026r. w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych odbyło się uroczyste podsumowanie etapów okręgowych olimpiad połączone z wręczeniem uczniom - laureatom i finalistom nagród i dyplomów. 
W dniu 3 marca 2026r. w ZSEEiM w Bielsku-Białej odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości. I miejsce zajął: Filip Komendera ( V LO w Bielsku-Białej), a III miejsce zajął: Mateusz Śliwa (V LO w Bielsku-Białej).
Obaj nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku; obaj nasi uczniowie zostali laureatami. 
W dniu 19 marca 2026r. została przeprowadzona Okręgowa Olimpiada Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce była ona podzielona na dwa bloki: Blok Teletechniczny i Blok Programistyczny. W bloku programistycznym III miejsce zajął: Jan Jakubowski (V LO w Bielsku-Białej). 
W Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice I miejsce zajęli uczniowie V LO w Bielsku-Białej: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser. W finale centralnym Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zajęli III miejsce i uzyskali tytuł laureata. 
W Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Mechanice I miejsce zajęli uczniowie V LO w Bielsku-Białej: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser. W finale centralnym Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zajęli III miejsce i uzyskali tytuł laureata. 
W trakcie uroczystego podsumowania okręgowych olimpiad nasi uczniowie: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zaprezentowali i omówili zastosowanie swojej pracy "Błyskawiczna, żywiczna, wolumetryczna drukarka 3D".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!