Podsumowanie Okręgowych Olimpiad Innowacji Technicznych oraz Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości 2026r.
W roku szkolnym 2025/2026 organizatorem okręgowego etapu eliminacji olimpiad na Podbeskidziu był Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej.
W dniu 26 maja 2026r. w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych odbyło się uroczyste podsumowanie etapów okręgowych olimpiad połączone z wręczeniem uczniom - laureatom i finalistom nagród i dyplomów.
W dniu 3 marca 2026r. w ZSEEiM w Bielsku-Białej odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości. I miejsce zajął: Filip Komendera ( V LO w Bielsku-Białej), a III miejsce zajął: Mateusz Śliwa (V LO w Bielsku-Białej).
Obaj nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku; obaj nasi uczniowie zostali laureatami.
W dniu 19 marca 2026r. została przeprowadzona Okręgowa Olimpiada Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce była ona podzielona na dwa bloki: Blok Teletechniczny i Blok Programistyczny. W bloku programistycznym III miejsce zajął: Jan Jakubowski (V LO w Bielsku-Białej).
W Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice I miejsce zajęli uczniowie V LO w Bielsku-Białej: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser. W finale centralnym Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zajęli III miejsce i uzyskali tytuł laureata.
W Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Mechanice I miejsce zajęli uczniowie V LO w Bielsku-Białej: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser. W finale centralnym Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zajęli III miejsce i uzyskali tytuł laureata.
W trakcie uroczystego podsumowania okręgowych olimpiad nasi uczniowie: Mikołaj Kurowski, Mateusz Śliwa i Jakub Zipser zaprezentowali i omówili zastosowanie swojej pracy "Błyskawiczna, żywiczna, wolumetryczna drukarka 3D".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!