WOŚP: podsumowanie

129.889 złotych i 2 grosze – tyle zebrali wolontariusze Sztabu WOŚP w bielskim V LO.

Nasz sztab był jednym z trzech działających w mieście. Podczas tegorocznego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej zebrano łącznie – we wszystkich trzech sztabach – 576.000 złotych.

Czas na podsumowanie. Zaczynamy od podziękowania naszej wspaniałej Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za pomoc i wsparcie podczas 30. Finału WOŚP!

Sztabem V LO kieruje pani Edyta Jano. W jego organizację włączyli się: Włodzimierz Raczek, Beata Podsiadło, Jerzy Jędryka, Sławomir Herma, Lucyna Barzycka, Dominika Adamowicz, Dawid Kotrys, Ganna Sych, Bożena Gwiżdż-Urbaniec oraz Aleksandra Babicz. Oczywiście nic nie odbyłoby się bez zgody szanownego pana dyrektora Marka Myślińskiego.

Inicjatorem Sztabu V LO jest ubiegłoroczny absolwent Piątki Kacper Sikorski, który cztery lata temu doprowadził do jego powstania i od tego czasu kieruje jego organizacją.

Dziękujemy także Oli Stojanowskiej, która razem z Kacprem przekazuje nam swoje doświadczenie zdobyte w ubiegłych latach.

Sztab V LO opiera się na współpracy zespołów złożonych z naszych uczniów. Dzięki ludziom z zapałem i różnorodnymi zdolnościami każdy rok daje nam większą sprawność i radość grania dla Orkiestry.

W tym roku strona naszego sztabu jest pełna życia i kolorów dzięki Weronice Pasiece, która pomaga w redagowaniu postów i fotografuje ciekawe, WOŚPowe wydarzenia. Brawa i wielkie dzięki dla każdego, kto pomógł przy organizacji!

Team puszek stacjonarnych tworzyli przeszkoleni przez Olę Stojanowską: Kinga, Łukasz i Ola (na zdj.).

Wsparciem organizacyjnym zajęły się: Ola, Ania i Agata (na zdj.) a także Klaudia, Wika, Wiktor i Janek.

Przygotowanie puszek, to dzieło Dagmary, Klaudii, Justyny (na zdj.), Wiki, Dagoberta, Ani i Natalii.

Kontakt z wolontariuszami i potwierdzanie danych, to zasługa: Ani, Dagoberta, Justyny, Amelii i Dagmary.

Trzeba wspomnieć także świetną inicjatywę naszego informatycznego mistrza Wiktora Gały, który opracował aplikację obsługującą sztabowego e-maila. System pozwolił na znaczne usprawnienie koordynację miejsc kwestowania i obsługujących je wolontariuszy.